TÄNÄÄN PERJANTAINA KLUBILLA MICHAEL MONROE!
Tänään Rytmikorjaamolla lämpö nousee, kun Klubille saapuu aina energinen Michael Monroe yhtyeineen!
Illan aikataulu:
Ovet klo 20
Andrea Brosio & White Cloud Fire klo 21:15
Michael Monroe klo 22:15
Rytmisbussi ei kulje.
Ennakkoliput (23,50€) Tiketistä. Lippu ovelta 25€.
Tervetuloa!
31.1.2018
POETS OF THE WALL RYTMIKORJAAMOLLE TOUKOKUUSSA!
Poets of the Fall aloittaa viisitoistavuotisen uransa juhlinnan uudella singlellä sekä kattavalla Suomen-kiertueella - Rytmikorjaamolle bändi saapuu perjantaina 4.5.!
Tänä vuonna tulee kuluneeksi viisitoista vuotta siitä kun Poets of the Fall perustettiin ja kun bändin ensimmäisenä singlenä julkaistu Late Goodbye siivitti helsinkiläisyhtyeen kohti menestyksekästä uraa. Alusta asti toimintaansa pitkälti itse ohjaillut yhtye on myynyt yksinomaan Suomessa yli 100 000 levyä ja pokannut neljä kulta- ja kaksi platinalevyä. Näyttävistä videoistaan tunnettu Poets of the Fall on saavuttanut faneja myös kansainvälisiltä markkinoilta. Yhtyeellä on Facebookissa yli puoli miljoonaa ystävää ympäri maailman ja bändi keikkailee stadionpuitteissa niin Intiassa kuin Venäjälläkin. Poetsien edellinen kiertue vei yhtyeen kahdeksaan eri maahan.
Nyt Poets of the Fall aloittaa juhlavuotensa vieton julkaisemalla tänään uuden False Kings –nimisen singlen. Tämän lisäksi yhtye hemmottelee kotimaisia fanejaan tekemällä pitkästä aikaa kattavan Suomen-kiertueen. Maaliskuun 10. päivä käynnistyvä kiertue on nimeltään 15th Anniversary tour ja sen puitteissa bändi on luvannut tarjota suurimmat hittinsä ja maistiaisia koko uran varrelta.
Poets of the Wall @Rytmikorjaamo 4.5.2018
Liput ovat nyt myynnissä Tiketissä jälleenmyyntipisteineen.
25.1.2018
TÄNÄÄN TORSTAINA KLUBILLA SONATA ARCTICA!
Tänään torstaina 25.1. Klubilla Sonata Arctica lämppärinään Dark Sarah.
Illan aikataulu:
Ovet klo 19
Dark Sarah klo 20
Sonata Arctica klo 21
Huom! Rytmisbussi ei liikennöi.
Liput ennakkoon (25,50€) Tiketistä. Ovelta 27€.
Tervetuloa!
19.1.2018
VIIKONLOPPUNA RYTMIKORJAAMOLLA HUIPPUSUOSITTU LAKEUDEN PANIMOJUHLAT - 2 PÄIVÄN SEKÄ LAUANTAIN LIPUT JO LOPPUUNMYYTY
Tänä viikonloppuna Rytmikorjaamolla on jälleen suuren suosion saavuttanut Lakeuden Panimojuhlat. Tapahtuman kahden päivän sekä lauantain liput ovat jo loppuunmyyty. Perjantaille löytyy vielä lippuja.
Lisätietoja löydät tapahtuman nettisivuilta sekä fb-tapahtumasta.
13.1.2018
TÄNÄÄN LAUANTAINA RYTMIKORJAAMOLLA MILJOONASADE AKUSTISELLA KEIKALLA
Tänään lauantaina 13.1. Rytmikorjaamolla nähdään Miljoonasade akustisella Ruusunnuppu-kiertueellaan. Konsertissa on istumakatsomo (numeroimattomat paikat). Kesto noin 2 h sis. väliajan.
Ovet klo 18
Showtime klo 19
Rytmisbussi ei liikennöi.
Liput (25€) ennakkoon Tiketistä. Ovelta 27€.
Tervetuloa!
« Edelliset 5 Seuraavat 5 »