klubi-uutiset

11.2.2016

SUOMEN PALKITUIN DRAG SHOW ENSIMMÄISTÄ KERTAA SEINÄJOELLE!

Divet Show on palkituin drag show Suomessa ja takana on jo 10 vuotta ja huimat yli 2000 showta niin kotimaassa, laivoilla kuin ulkomailla.

Tämä menestynyt show saapuu tänä keväänä ensimmäistä kertaa Seinäjoen Rytmikorjaamolle, jossa lavalla nähdään useita suosittuja parodiahahmoja kuten Paula Koivuniemi, Whitney Houston, Johanna Tukiainen, Antti Tuisku, Dolly Parton, Kaija Koo ja monia muita tähtiä. Lavalla tullaan näkemään yli 50 parodiahahmoa!
Markolla on mieletön lavaenergia ja hänen tapansa tuoda tunnetut hahmot lauteille on ylistetty todella tarkaksi ja hauskaksi. Monet hänen esittämänsä artistit ovat shown suuria faneja. Heittäydy mukaan superhauskaan keväiseen iltaan suurten tähtien kanssa!

LIPUT MYYNNISSÄ NYT!


9.2.2016

Perjantaina MetalOrgy 2016: TURMION KÄTILÖT, SOTAJUMALA, FEAR OF DOMINATION, EXTINCTION IN PROGRESS

20.00 Ovet 
20.30 Extinction in Progress 
21.30 Fear of Domination 
22.45 Sotajumala 
00.00 Turmion Kätilöt 


5.2.2016

Selmu ry järjestää keväällä kaksi konserttia Seinäjoen kaupunginteatterilla yhteistyössä teatterin ja Warner Music Liven kanssa!

17.4.2016 Micke Björklöf & Blue Strip: http://www.netticket.fi/product_info.php?products_id=131836

Micke Björklöf & Blue Strip juhlistaa 25-vuotista toimintaansa kotimaan konserttisalikiertueella. Konserttiohjelmisto on kattava läpileikkaus yhtyeen tuotannosta vuosien varrelta.

27.5.2016 Waltteri Torikka Trio: http://www.netticket.fi/product_info.php?products_id=132076

Waltteri Torikka Trion viime syksyn pohjoisen keikat olivat suuri menestys. Nyt ne saavat odotettua jatkoa: Waltteri Torikka Trio esittää kevään kiertueellaan akustisesti tunnelmallisia, uusia sovituksia mm. Tapio Rautavaaran tuotannosta.

Liput konsertteihin myynnissä nyt!


5.2.2016

UUSIA ILTOJA RYTMIKORJAAMON MAALISKUUHUN!

4.3.2016 loppuillassa nähdään upea kokonaisuus grunge-musiikkia nyt Rytmikorjaamolla vietetään Grunge is for Suckers-iltaa. Illan esiintyjinä nähdään PILOTS IN THE TEMPLE OF STONE PLAY STP, NIRVANA TRIBUTE ja SHANGRI-LA TIGERS PLAY PEARL JAM.

Perinteisen rockin ystäville on luvassa kunnon ilotulitusta Rytmikorjaamolla kun luomurockia soittava LOBSTER julkaisee esikoisalbuminsa 12.03.2016 ja ryskää sen kunniaksi levynjulkkarikeikan.

LOBSTER:
Ana Kaunisto: gtr + lead voc
Tomi Viitanen: gtr + voc
Supi Ketola: bass + back voc
Zeko Takamäki: drums + voc

Liput myynnissä molempiin iltoihin nyt!


3.2.2016

MAIJA VILKKUMAA RYTMIKORJAAMOLLE 11.3.2016!

Maija Vilkkumaa on kiistatta aikamme menestyneimpiä artisteja. Hän on myynyt uransa aikana lähes 400 000 albumia ja voittanut viisi Emma-palkintoa.

Ennen vetäytymistään pitkälle tauolle vuonna 2011, takana oli vuosien kiertueet sekä useita kultaa ja platinaa myyneitä menestysalbumeita
Maija Vilkkumaa palasi julkisuuteen keväällä 2015 singlen “Lissu ja mä” myötä, jota seurasi koko Suomen kattavan kesäkiertue.

Uusi albumi AJA!, Vain Elämää -suosikkiohjelma ja ahkera keikkailu on pitänyt Maijan kiireisenä viime kuukausien aikana. Vuoden 2015 kiertue huipentui Helsingin Senaatintorin uuden vuoden vastaanotossa, jonne keikkaa saapui seuraamaan 35.000 hlön ennätysyleisö.

Helmi-maaliskuussa 2016 on vuorossa Maija Vilkkumaan odotettu yhdeksän konserttia sisältävä konserttisalikiertue. Kiertue pysähtyy myös Seinäjoen Rytmikorjaamolla perjantaina 11.3.2016.
Liput Rytmiksen keikalle myynnissä nyt!



« Edelliset 5   Seuraavat 5 »